Hava Durumu

Mp3 Player

Anasayfa arrow Basın arrow Sokak ismi
Sokak ismi Yazdır E-posta

Alaeddin Yavaşca'nın İsmi Beşiktaş'ta Yaşadığı Sokağa Verildi. 

Beşiktaş Belediyesi büyük besteci ve yorumcu Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'nın ismini, Vişnezade Cami Meydanı Sokak'a verdi.Yavaşca'nın halen yaşadığı sokağın isminin değişmesi nedeniyle 19 Nisan Perşembe günü bir tören düzenlendi. ImageTörene katılan Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Kemal Çiloğlu "Büyük isimler yaşadıkları yerle özdeşleşiyor, mekanlar onlarla özel anlamlar kazanıyor. Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca da, tıpkı klasik Türk müziğine bıraktığı eserler gibi, yaşadığı sokağa da iz bırakıyor. Biz, büyük besteci ve yorumcunun mirasına sahip çıkmayı, gelecek nesillerin onu her zaman hatırlamasını amaçlıyoruz. Bu nedenle sokağın isminin değiştirilmesine karar verdik." dedi.

Değerli sanatçılara sahip çıkmayı ve miraslarının gelecek kuşaklara aktarılmasını amaçladıklarını belirten Kemal Çiloğlu "Vişnezade Cami Meydanı Sokak'ın ismi bundan böyle Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca ile anılacaktır."diye konuştu.   

Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca, isminin yaşadığı sokağa verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek Beşiktaş Belediyesi'ne teşekkür etti.     

Alaeddin Yavaşca, "Lütfederek oturduğum sokağa adımı veren Beşiktaş Belediye'sine şükranlarımı sunarım. Çok ödüller aldım. Ancak Belediyeden aldığım bu ödül hepsinin üstünde taç oldu" dedi.

Konuyla ilgili diğer resimler:

Image Image Image Image


 
< Önceki   Sonraki >
Tüm döküman polo ralph lauren ve materyallerin haklari www.alaeddinyavasca.com'a aittir.
© 2018 www.alaeddinyavasca.com
oroton australia monsoon dresses superdry clothing dansko clogs sperry shoes