Hava Durumu

Mp3 Player

Anasayfa arrow Basın
HABER ÖZETLERİ
İçten saygı

Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'nın 'Türk Sanat Müziği'ne verdiği hizmetleri, düzenlenen bir geceyle ölümsüzleştirildi. '50.Yıl' kutlandı. Oysa, değerli sanatçının bu işe başlangıcı yarım asrı da aşıyor. 
Devamını oku...
 
Yavaşca'ya saygı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Saraylar Daire Başkanlığı'nca, Dolmabahçe Sarayı'nın 150.Yılı Kutlama Etkinlikleri kapsamında, '80. Doğum Yılında Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'ya Saygı Konseri' düzenlendi.
Devamını oku...
 
Alaeddin Yavaşca Kubbealtı'nda

Türk müziğinin yaşayan değerli bestekarı ve ses sanatkarı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca “Kubbealtı Sohbetleri”nin misafiri olacak. Prof. Yavaşca, “Musikimizle ilgili düşünceler” konulu bir konuşma yapacak. Toplantı, 12 Ocak Cumartesi günü saat 16.30’da başlayacak. Program Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı ’nın Çemberlitaş'taki Köprülü Medresesi'nde gerçekleşecek.
Devamını oku...
 
Sokak ismi daveti

Alaeddin Yavaşca’nın adı Yaşadığı Sokağa Veriliyor.

Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'nın 40 yıldır oturmakta olduğu Vişnezade Cami Meydanı sokağı’na Hocamızın adı verilmiştir.
Devamını oku...
 
Alaeddin Yavaşca 80 Yaşında

Dolmabahçe Sarayı, bu gece Alaeddin Yavaşca’nın ruhundan süzülmüş güzel nağmelerle dolacak. İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu, büyük sanatkârın 80. doğum yılını bir saygı konseriyle kutluyor. 
Devamını oku...
 
Yavaşca'dan Özhaseki'ye Ziyaret

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde Kayseri'ye gelen ünlü bestekar ve Devlet Sanatçısı    Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Etkinlikler kapsamında ünlü bestekar Yavaşca Şehir Tiyatrosu'nda sevenlerine mini bir konser verdi.
Devamını oku...
 
Alaeddin Yavaşca ile sohbet...

“Biz konservatuvarı (İTÜ TMDK) 1975 yılında kurduk ve çok iyi sanatçılar yetiştirdik. Ancak yaş haddinden dolayı 2006′da ayrıldık. Sanatta insanın sağlığı yerindeyse, yaş söz konusu değildir.
Devamını oku...
 
Yavaşca bir konser

Ege Üniversitesi (EÜ) Atatürk Kültür Merkezi’nde, EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Öğretim Görevlisi Seher Dilmaç’ın hazırlayıp sunduğu “Hayatı, Besteleri ve Yorumuyla Alaeddin Yavaşca” isimli konser büyük beğeni topladı.
Devamını oku...
 
A.Yavaşca ismi Beşiktaş'ta sokak ismi

AlaeddinYavaşca’nın ismi Beşiktaş’ta yaşadığı sokağa veriliyor.

Beşiktaş Belediyesi büyük besteci ve yorumcu Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’nın ismini, Vişnezade Cami Meydanı Sokak’a veriyor.
Devamını oku...
 
Alaeddin Yavaşca 80 Yaşında

27 Mart Pazartesi günü, bestekarlık, ses sanatkarlığı ve hocalık gibi bir çok yönüyle tanınan, günümüzün en önemli müzik adamlarından biri olan Alaeddin Yavaşca'nın 80. yaşını kutladık.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 31 - 40 Toplam: 47
Tüm döküman polo ralph lauren ve materyallerin haklari www.alaeddinyavasca.com'a aittir.
© 2019 www.alaeddinyavasca.com
oroton australia monsoon dresses superdry clothing dansko clogs sperry shoes