Hava Durumu

Mp3 Player

Anasayfa arrow Yorumlar
Yorumlar
Abdüllatif ŞENER Yazdır

Alaeddin Yavaşca ile San’ata Yolculuk

Her insanın farklı bir zamanı tüketiş biçimi var. Hepimiz bir mesleğin, bir meşguliyetin içindeyiz. Farklı kulvarlarda yürürüz.
Devamını oku...
 
Adnan MUNGAN Yazdır

Önceleri, sesini ve bestelerini zevkle dinlediğim Alaeddin Yavaşca hocamı, 1980’liyılların başlarında Prof.Dr.Saadet Bayramoğlu’nun evinde yapılan,musiki toplantılarından birinde yakından tanıma fırsatına eriştim.
Devamını oku...
 
Prof.Dr. Ahmet Rasim KÜÇÜKUSTA Yazdır

Ben Alaeddin Yavaşca Hoca’ yı ilk olarak, musikiye ilgi duymaya başladığım ortaokul çağlarında, babamın bana aldığı Rahmi Kalaycıoğlu’ nun Türk Musikisi Bestekarları Külliyatından tanımıştım.
Devamını oku...
 
Prof. Dr. Ali Rıza KURAL Yazdır

Doktor Alaeddin Yavaşca’dan şarkılar…. bu anons içime o kadar işlemiştir ki. Çoçukluğumdan aklımda kalan önemli bir anımsamadır diyebilirim bu anons.
Devamını oku...
 
Avni ANIL Yazdır

Yüz yılımızın ustası, Yavaşca Hocamız, yaşantısının bir dakikasını bile boşa harcamamış hizmet adamlarının başında gelmektedir ve adı, her dönemde başlarda anılacaktır.
Devamını oku...
 
Aylin Ş. TAŞÇI Yazdır

1989 yılının sonlarıydı. İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nun kurucusu, hocam, değerli tanburi Necdet Yaşar, beni, Güzin Değişmez’i ve Sevgi Limboz’u topluluğuna yetişmiş sanatçı olarak almayı düşündüğünde, bizleri önce Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’ya dinletmek istemişti. Her birimiz ayrı ayrı hocaya gidecek ve küçük bir imtihandan geçecektik.
Devamını oku...
 
Aynur TAŞCI Yazdır

Bir kadın
Bir erkekle
Duamın gerçek olduğu 21 Eylül 2008 günü tanıştım!

Ses sanatçısı ve koro şefi Hasan Eylen’in “Hasretim Sana” albümü için şarkı seçimi yapıyorduk. Bir Türk Müziği albümünde olmazsa olmaz bestekarlar vardır ya. Benim içinde Alaeddin Yavaşca bu değerli bestekarlardan birisidir.
Devamını oku...
 
Ayten YAVAŞCA Yazdır

1 Mart 2008 Yavaşca’nın doğum günü için yazdığım şiir
Devamını oku...
 
Baha KOÇAK Yazdır

Türk Sanat Musikisi’nin büyük bestekar ve icracısı olan hocamız Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’yı anlatmanın çok zor olduğunu kendisi için yazdığım dörtlükte belirtmiştim.
Devamını oku...
 
Bilge ÖZGEN Yazdır

Hemşehrisi olmakla gurur duyduğum sayın Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca hocam’ın saçtığı musiki ışığı hiçbir dönemde bitmeyecektir.
Devamını oku...
 
Cengiz SOLAKOĞLU Yazdır

1950'li yıllarda … Erzurum gibi uzak bir beldede gündüz nisbeten daha net dinlenen uzun dalga Ankara radyosu, geceleri ise orta dalga Istanbul radyosuydu..
Devamını oku...
 
Yrd. Doç. Çetin KÖRÜKÇÜ Yazdır

" Prof. Dr.  Alaeddin YAVAŞCA, onlarcası sevilip dilden dile dolaşan her formdan altı yüzden fazla usta işi eser,olağanüstü bir ses ve üslubu ile örnek bir solist; önemli bir bilim ve müzik adamıdır. 
Devamını oku...
 
Dr. Adnan Çoban Yazdır

İlk yedi yaşında tanıdım hocamı. Siyah beyaz bir filmde o billur sesiyle şarkılar söylüyordu. Çocuk olmama rağmen öylesine ilgimi çekmiş ve etkilemişti ki beni kim olduğunu okumak için filmi sonuna kadar beklemiştim. İşte Alâeddin Yavaşça ismi o gün kazınmıştı zihnime.
Devamını oku...
 
Erdinç ÇELİKKOL Yazdır

Naçiz kalemimden
Prof. Dr. ALAEDDİN YAVAŞCA

Kendilerini 1950’lerden günümüze, büyük bir saygı, sevgi ve gıpta ile tanıdığım, her ne kadar öğrencisi olamadı isem de, her yönleri ile örnek almaya çalıştım üstadımı.
Devamını oku...
 
Prof. Erol DERAN Yazdır

Sayın Alaeddin Yavaşca için

1957 Yılında İstanbul Radyosuna girdiğimde Alaeddin Yavaşca, şöhretinin zirvesindeydi.Uzun yıllar kendisine zevkle refakat ettim . Bu vesileyle yakından tanıyarak,şahsiyetinin şöhretini geçtiğini gördüm.
Devamını oku...
 
Erol SAYAN Yazdır

Değerli besteci, yorumcu Sayın Alaeddin Yavaşca,

Ülkemiz san’at camiamızda mükemmel yorumcu ve besteci yönüyle sevilen ve meşhur olan Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Hoca’yı kendisine özgü web sitesinde görmek bana müziğimiz adına gurur verdi.
Devamını oku...
 
Fikret KARAKAYA Yazdır

BİR BÜYÜK ÜSTADA DUYDUĞUM MİNNETİN İFADESİ

Lise yıllarımda, babam kendine yeni, büyük bir makaralı teyp alınca, eski küçük teybi bana kalmıştı. Bana ait tek bir makara vardı. Ona radyodan bilmediğim şarkıları kaydeder, dinleye dinleye ezberlerdim. Böyle nice üstadı ve eseri keşfettim.

Devamını oku...
 
Gülden DERAN Yazdır

Dost’a Şiir

A llahın yarattığı ender kuldur,
L al görünür, söyliyen bülbüldür.
Devamını oku...
 
Güler BASU ŞEN Yazdır

Alaeddin Yavaşca

Türk Musikisi'ne hizmet etmeye çalışan bir ses sanatçısı olarak en büyük şansımın, yirmi yıla yaklaşan bir süredir Alaeddin Yavaşca Hoca’nın çok yakınında, dizinin dibinde olabilmektir diye düşünüyorum.
Devamını oku...
 
Prof. Dr. Gündüz GEDİKOĞLU Yazdır

Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça ile Haseki Hastanesi’nde başlayan dostluğumuz bana gerçek bir beyefendi ve çok değerli bir doktoru kazandırdı. Güler yüzlü, güzel sesli ve herkesin yardımına koşan ve her türlü güzellikleri ve sorunları paylaşmasını bilen çok iyi bir insan bir beyefendidir.
Devamını oku...
 
Hasan EYLEN Yazdır

Saygıdeğer Alaeddin Yavaşca; ses sanatçılığı, koro şefliği hocalığının yanı sıra bestekarlık sahasında da üstün musiki zevkini, üslubunu ve sağlam emeller dayandırılmış yüksek seviyedeki sanat anlayışıyla hem geleneğe bağlı aynı zamanda da yenilikçi bir anlayış benimsemiştir.
Devamını oku...
 
Hasan Oral ŞEN Yazdır

Alaeddin Yavaşca

Alaeddin Yavaşca Hoca’yı dört yüz elli sayfalık bir kitaba sığdıramayan ben! İki üç paragrafta ne söyleyebilirim ki…
Devamını oku...
 
H. Amir ATEŞ Yazdır

TÜRK MÜZİĞİNİN DUAYENİ DR. ALAEDDİN YAVAŞCA

Türk San'at Musikimizin en değerli bestekar,icrakar,güftekar ve hocalarından olan Dr. Alaeddin Yavaşca, aynı zamanda tıp dünyamızın da önemli simalarından birisidir.
Devamını oku...
 
Dr. Hüsamettin OLGUN Yazdır

O, sadece son bestekar, ses sanatçısı ve müzik adamı değil, Mustafa Kemal Atatürk’ün “temeli kültürdür” diye tanımladığı cumhuriyetimizin gölgesinde huzur bulduğumuz ulu çınarlarından birisidir.
Devamını oku...
 
Hüseyin Kudsi SEZGİN Yazdır

İlm-i şerif-i musiki sahibi bir hoca sanatkar ALAEDDİN YAVAŞCA

Geleneksel kültür mozaiğimizin nesilden nesil’e aktarılması için önemli bazı unsurların kaybolmadan gelecek kuşaklara nakli bir millet için hayati önem taşır.
Devamını oku...
 
İnci ÇAYIRLI Yazdır

Sayın Alaeddin Yavaşca  hayatımdaki dostluğu ile yıllarca beraber musıki yaptığım ve kendisiyle olan dostluğumla övündüğüm, musikimizin büyük imzalarından olup yıllarca birikimlerini, besteleriyle, sesiyle ve eğitimciliğiyle bu imzayı ölümsüzleştirmiş bir değerdir.
Devamını oku...
 
İncila BERTUĞ Yazdır

“En büyük şansım Alaeddin Yavaşca ile aynı zaman diliminde, aynı topraklarda yaşamış ve aynı anda nefes almış olmaktır” desem,
Devamını oku...
 
Prof. Dr. Lale BERKÖZ Yazdır

Sevgili Hocamız Alaeddin YAVAŞCA, Kadın Doğum Uzmanı bir tıp doktoru olarak nice kutsal varlığın dünyaya gelmesine yardımcı olmuş, onlara hayat vermiş, o insanlara sanatçı kimliğiyle, harika besteleriyle bir ruh kazandırmış, hem sanatçı hem de müstesna kişiliğiyle yetiştirdiği kişilere müzik ve tıp alanında katkıda bulunmuştur.
Devamını oku...
 
Mehmet BARLAS Yazdır

ŞİMDİDEN KLASİK OLMUŞ BESTELERİN YARATICISINI TANIMIŞ OLMAK BİR İMTİYAZDIR

Alaeddin Yavaşca bundan birkaç yüz yıl önce yaşamış olsaydı, bugün nasıl Tabi Mustafa Efendi’nin,
Devamını oku...
 
Mehmet GÜNTEKİN Yazdır

BABAM, BEN ve ALAEDDİN YAVAŞCA

Rahmetli babamın sayesinde çocukluğumu, Türk Musikisi’yle ilgili alabildiğine geniş malzemeyle dolu bir evde geçirdim; kitaplar, ansiklopediler, dergiler, plaklar ve resimler…
Devamını oku...
 
Dr. Mehmet Müezzinoğlu Yazdır

Gerek meslek hayatımda gerekse siyasi yaşamımda çok insanlar tanıdım. Oluşan geniş tanıdık ve dost çevremde bazılarının benim gönlümdeki yeri, değeri ve derinliği tabiidir ki farklı  oldu. Onların en önceliklilerinden biri de Alaeddin Yavaşça hocam oldu.
Devamını oku...
 
M. Cemil YAVAŞCA Yazdır

Her aile, geçmişinden bugüne kadar, övünç duyabileceği bir aile ferdinin, soy ağacının bir yerinde olmasını ister. Bir paşa soyundan, bir sadrazam soyundan; kısaca, herkes tarafından tanınmış bir kişinin soyundan gelmiş olmak o ailenin  gurur kaynağıdır.
Devamını oku...
 
Prof. Dr. M. Hakan CEVHER Yazdır

Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca, Geleneksel Türk Musikisi’ne; gerek besteleri, gerek ses icracılığı ve gerekse şahsiyetiyle örnek olmuş, kurulan pek çok musiki eğitimi veren okulun ve buralarda hizmet veren öğretim elemanlarının hocası ve
Devamını oku...
 
Münip UTANDI Yazdır

Kıymetli Büyüğüm Alaeddin Yavaşca Hocam’ı müziğimizin içinde biri olarak anlatmak pek güçtür. Kültürümüzün önemli bir unsuru olan musikimize birşeyler katmak, geleceğe taşımak ve yaratmak için dünyaya gelmiş özel insanlardan biridir, gerçek sanatkardır.
Devamını oku...
 
Necdet YAŞAR Yazdır

Prof.  Dr. Alaeddin Yavaşca Klasik Türk Müziği dünyasında zirveye gelmiş nadir sanatkarlarımızdan birisidir.
Devamını oku...
 
Nesrin KÖRÜKÇÜ Yazdır

"İyi bir hekim, iyi bir idareci, büyük bir besteci ve solist, mütavazi ve esprili bir dost olma hasletlerini kişiliğinde toplamış hocama sevgi, saygı ve hayranlığımı ifade etmek için kelimeler yetersiz; dilerim daha uzun yıllar hocamız ile beraber oluruz." 
Devamını oku...
 
Prof. Dr. Nevzat ATLIĞ Yazdır

1940’lı yılların sonunda, Üniversite korsonda arkadaşlığımız ile başlayarak, günümüze kadar dostluk duyguları ile pekişen ve altmış yıldır aynı sıcaklıkla devam eden bir beraberlik…Herkese kolay nasip olmayacak şekilde nerdeyse bir ömürlük beraberlik.
Devamını oku...
 
Osman Nuri ÖZPEKEL Yazdır

Alaeddin Yavaşca,

İçinde yaşadığımız yüzyılın:
Dede Efendi’si, Hacı Arif Bey’i, Zeki Arif Ataergin’i, Sadeddin Kaynak’ı…
Devamını oku...
 
Sadun AKSÜT Yazdır

İpek kadife gibi sesi, fevkalade üslubuyla gerçekten “Büyük Solist” ve ruhundaki sesleri, renkleri, ışıkları notalar ile mükemmel bestelere dönüştüren “Usta Bestekar” niteliklerini şahsında bulunduran ve de altmış yıla yakın dostluğuyla kalbimde taht kuran değerli üstad
Devamını oku...
 
Dr. Semra ÖZGÜN Yazdır

Tıp ve Türk Musikisi dalında yetistirdigi binlerce talebelerinden biri olarak yasayan en büyük müzik ustadı hocam Alaeddin Yavaşca'nın 1972 yılından beri talebesi olmak benim icin en büyük seref vesilesidir.Hocam'a sağlıklar ve uzun ömürler dilerim.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 44
Tüm döküman polo ralph lauren ve materyallerin haklari www.alaeddinyavasca.com'a aittir.
© 2019 www.alaeddinyavasca.com
oroton australia monsoon dresses superdry clothing dansko clogs sperry shoes